Remax Experts ofisi Broker / Gayrimenkul Satış Uzmanı Murat AKIN tecrübe ve deneyimleri doğrultusunda hazırlamış olduğu başarılı çalışma planını aşağıda madde madde belirtmiştir.

PROFESYONEL PAZARLAMA PLANI

  1. Doğru fiyattan pazarlanmaya başlanmalıdır. Pazar analizinin profesyonel ve tarafsız yapılmış olması gerekmektedir. Yakın zamanda yapılmış olan satışlar, mevcutta satılık olarak bekleyen ilanlar, dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Emsal araştırmaları iyi yapılmalıdır. Bölgenin dinamikleri dikkate alınmalı ve değerlendirilmelidir.
  2. Profesyonel fotoğraf çekimi ve video çekimi yapılmalıdır.
  3. Çeşitli internet sitelerine ilan girilmelidir.
  4. Sosyal medya ve digital pazarlama kanalıyla, pazarlama hızlandırılmalıdır.
  5. İlanlar, farklı dillerde tercüme yapılarak farklı kitlelere ulaştırılmalıdır.
  6. Gayrimenkul hakkında broşür, el ilanı veya sunum dosyası hazırlanmalı, dikkat çekici yerlere dağıtılmalı ve ilgili kişi veya kurumlara ulaştırılmalıdır.
  7. Gayrimenkulün satışı/ kiralanması hakkında; etik çalışan bütün emlakçılar bilgilendirilmelidir. Mülkle ilgili diğer emlakçıların da çalışması sağlanmalıdır. Ayrıca turizm acentaları ve şirketleri ile irtibata geçilmelidir.
  8. Mevcut ve geçmiş müşteri datasına ulaşmalı ve bilgi verilmelidir.
  9. Müşteri ve alıcı adaylarına etkili sunum yapılmalı, doğru – detaylı bilgilendirilmelidir.
  10. Müşteri ve alıcı adaylarının olumlu olumsuz düşünceleri karşısında süreç, profesyonel yönetilmeli ve ego çatışmasına girmeden, müşteriyi kaçırmadan mülkün değerinde satılması ve işlemin bitirilmesi sağlanmalıdır.

Yukarıda belirtilen 10 maddeyi uygulamak için yeterince zamanım var diyorsanız ve bu konuda eğitim ve tecrübe sahibiyim diyorsanız mülkünüzün satılması ve kiralanması konusunda tek başınıza hareket edebilir ve süreci kendiniz yönetebilirsiniz.

Ancak; Gayrimenkul satılması ve kiralanması konusunda yeterli eğitim ve tecrübeniz yoksa ayrıca zamanınızda yoksa mutlaka konunun ve bölgenin uzmanı bir gayrimenkul satış uzmanı ile çalışmalısınız.

Bu kapsamda detaylı bilgi almak ve hangi bölgede, hangi semtte kiminle çalışmalıyım sorularının cevabına ulaşabilmeniz için Remax Experts  Ofisi Broker / Gayrimenkul Satış Uzmanı Murat AKIN’ a ulaşmalısınız.

Murat AKIN

0 553 197 73 62

muratakinremax@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir